FANDOM


02 Пташки 10

Накидаємо схему майбутньої пташки


Програмовий зміст:
Заняття можна провести з усією групою, але малювати один вид птахів і докладно розповісти і показати як розфарбувати її.
Мета: закріпити методи передачі пропорцій птиці. Передача обсягу тоном і кольором.
Розвиток дрібної моторики рук, кольоросприйняття, просторового мислення. Бесіда про красу птахів.
Матеріал: картинки із зображенням птахів; папір для малювання, простий олівець, гумка, гуаш, пензлик поні №3 та №1, баночка для води, палітра.
Методи навчання:
Наочний: розглядання ілюстрацій: педагог звертає увагу на особливості птахів-розмір, забарвлення, довжину ніг, форму дзьоба.
Словесний: педагог радить які кольори змішувати для отримання потрібного і більш достовірно передати забарвлення.
02 Пташки 11

Промалюємо деталі -- тулуб, дзьоб, очі, крила, лапи, хвіст

Хід заняттяРедагувати

Вихователь: Ану, дітки, давайте відгадаємо загадку:

Горобці, стрижі , пінгвіни,
Снігурі, граки, павичі,
Папуги і синиці:
Одним словом це …......

Подивіться скільки красивих птахів у нас в гостях. Хто-небудь знає, як називаються ці птахи? Може бути, ви бачили яку-небудь з них на нашій дільниці чи у парку? (відповіді дітей )

02 Пташки 12

Розфарбуємо картинку, домалювавши деталі

Розгляньте будь ласка усіх цих птахів і назвіть їх подібності та відмінності. (подібності - є тулуб, голова, хвіст і т.д. ; відмінності - забарвлення оперення). Ми з вами вже малювали птицю олівцем. Сьогодні ми будемо малювати ще й фарбами. Давайте згадаємо схему малювання птиці.

На середині аркуша намічаємо лінію нахилу птиці. На цій лінії відзначаємо середину, від неї в різні боки ще дві точки(однакового розміру від центру). Це буде тулуб. Уздовж лінії між цими точками малюємо овал. Зверху овалу малюємо коло ( це буде голова).

Щоб правильно намалювати лапки , необхідно « посадити» пташку на гілочку. Для цього відступаємо від тіла невелику відстань, проводимо дві лінії паралельно пташки і це буде гілочка.

Зверніть увагу у пташки тонкі і довгі ніжки з міцними кігтиками. Крила не довгі, але загострені на кінці. Ось така пташка у нас з вами вийшла.

Вихователь: Подивіться будь-ласка на дошку яку пташку ми намалювали ? (відповіді)

Звичайно, наша пташка схожа і на снігура, і на синичку, і на горобця тому має більш округлу форму тіла, маленький дзьоб і невеликий розмір.

А ви хотіли б політати як птахи? (відповіді)

Тоді вставайте з-за столів і йдіть до мене.

Фізхвилинка під мелодійну мелодіюРедагувати

«Зграя птахів летить на південь.)
Зграя птахів летить на південь,
Небо синє навколо
(діти махають руками, ніби крилами)
Щоб швидше прилітати,
Треба крилами махати.
(діти махають руками інтенсивніше)
В ясному небі сонце світить
Космонавт летить в ракеті
(потягування - руки вгору)
А внизу ліси, поля-
Розстеляється земля.
(низький нахил вперед, руки розводять у бік)
Пташки почали спускатися,
На галявині всі сідають.
Належить їм довгий шлях
Треба пташкам відпочити.
(діти сідають в глибокий присід і сидять кілька секунд)
І знову пора в дорогу
Пролетіти нам треба багато
(діти встають і махають «крилами»)
Ось і південь. Ура! Ура!
Приземлятись нам пора
(діти сідають за стіл)

Так як наша пташка схожа відразу на кілька птахів, я пропоную Вам прикрасити їх по різному.

(поруч з кожною дитиною ставиться картинка з зображенням птаха і дивлячись на неї він оздоблює свою пташку)

Діти: (дивляться, що малює вихователь, повторюють на своїх малюнках; вчити розмивати попередньо нанесену фарбу)


ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНАРедагувати

  • Діти викладають готові роботи на виставку і по черзі миють руки.
  • Вихователь хвалить дітей і підсумовує, чому ми сьогодні навчилися.